Pianistas / The Pianist

Kritikų sulčiaspaudė 73 %
(geras=60% ir daugiau)
 
 
Žiūrovų sulčiaspaudė 94 %
Premjera: Gegužės 24, 2002
Premjera Lietuvoje: Nenustatyta
Kino platintojas: -
Indeksas: N7
Trukmė: 150 min.
Žanras: Drama, Muzikinis, Karinis
Šalis: France, Germany, UK, Poland
Režisavo: Roman Polanski
Vaidina: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Frank Finlay, Maureen Lipman, Emilia FoxVisas aktorių sąrašas
Siužetas

"Pianistas" - tai filmas apie Lenkijos žydą, papasakojusį savo išlikimo II-ojo Pasaulinio karo metais istoriją. Garsaus kompozitoriaus ir pianisto muzika skambėjo Lenkijos radio bangomis, likus kelioms minutėms iki nacių artilerijos atakos 1939 m. rugsėjo mėn.

Per brutalią šalies okupaciją muzikantas liko tėvynėje, Varšuvos gete kartu su kitais puse milijono žydų. Visą tą siaubingą laiką jis stengėsi išgyventi, net ir žinodamas, kad kiti jo šeimos nariai yra nusiųsti į mirtininkų stovyklas. Paskutinėmis karo dienomis išlikti ir pasislėpti jam padėjo...vokiečių karininkas.

Tai įdomu

Romanas Polanskis už "Pianistą" buvo apdovanotas visais garbingiausiais tiek pasaulinės kinematografinės visuomenės, tiek ir nacionaliniais prizais Prancūzijoje ir Lenkijoje (tai bendros gamybos filmas). Septyni "Cezariai", trys "Oskarai", "Auksinė Kanų palmės šakelė" 2002-ųjų Kanų kino festivalyje atiteko gana nemanieringai lenkų kompozitoriaus ir pianisto Władisławo Szpielmano autobiografinės knygos "Mirties miestas" ekranizacijai.

Fotogalerija

Pianistas (2002)

Komentarai ir vertinimai
Komentarų: 50 (geras=60% ir daugiau)
Žiūrovai vertina 94 %
0
Avatar Gabija (2014-04-10 15:28:40)
Vertinimas: geras [100%]

Mano nuomone, tai nuostabus filmas. Ir visiškai neprailgo. Nepaprastai talentinga kino juosta. Atskleidžiamas ne tik A.P. karo žiaurumas, bet ir žmonių gyvenimo istorijos. Fantastiškas garso takelis. Idealiai parinktas tam tikroms scenoms. Dėl tų kalbų skirtumų, tai visiškai ''neužkliuvo''. Viskas: to meto aplinka, emocijos, nuotaika – tiesiog tobulai perteikta. Tik man labai gaila nacio Vilmo Hosenfeldo. Nors filme to nepaminėjo, bet jis padėjo ne tik ''Pianistui'', bet daugybei kitų nekaltų, karo aukomis tapusių, žmonių. Jis visiškai nepritarė brutalioms vokiečių idėjoms, tačiau neturėjo kito pasirinkimo. Man labai apmaudu, kad jo taip ir nepavyko rasti ir kad šis didis žmogus mirė, žiauriai kankinamas Sovietų Sąjungos kareivių, koncentracijos stovykloje. Na, bet istorija yra istorija, jos nebepakeisi. Apibendrinant, tai vienas geriausių mano matytų filmų apie Antrąjį Pasaulinį karą (o gal ir išvis). Europietiškas ''Šindlerio sąrašas''. Paliko labai gilų ir ilgai išliekantį įspūdį. Rekomenduoju, jausitės prasmingai praleidę vakarą.

0
Avatar Kotryna (2014-02-08 23:55:26)
Vertinimas: geras [90%]

Man filmas tikrai patiko,puikiai tiko siam vakarui. Domiuosi tokiais dalykais,o pamaciusi si filma dar labiau pasisemiau ziniu. Vietom buvo kraupiu dalyku,bet tai priverte pamastyti kas dejosi seniau.

0
Avatar imola17 (2013-04-07 21:33:10)
Vertinimas: geras [60%]

Nesuvokiu šio filmo didingumo. Manau vidutiniška drama apie genocidą.

0
Avatar lukas (2013-04-02 18:40:24)
Vertinimas: graužtukas [50%]

nekazka!

0
Avatar Algis (2013-02-11 11:54:38)
Vertinimas: geras [100%]

geras filmas man patiko verta paziuret

Visi komentarai
Kritikai vertina 73 %
Avatar Rasa Paukštytė / "Literatūra ir menas"
Vertinimas: Ekspertai: geras [90%]

Polanskis padarė tai, kas iki jo šiuolaikiniame kine, bent jau didžiajame komerciniame kine, skirtame holokausto tragedijai, lyg ir nebuvo akcentuota. Jam pavyko neatskirti asmeninės tragedijos ir istorinio kataklizmo. Pianisto istorija nėra vieno žmogaus tragedija, kaip madinga buvo sakyti, "istorijos fone". Tai tyli vieno žmogaus istorijos drama. (...) Tai - subtili klasikinio autorinio kino materija, kur visagalis yra ne atrakcionų, o intonacijų ir pojūčių montažas. Iš jų ir formuojasi idėja.

Avatar geraskinas.lt
Vertinimas: Ekspertai: geras [70%]

Filmas yra įdomus, bet galėtų būti kiek trumpesnis (trukmė 2 val. 28 min.). Sunku paaiškinti tik Romano Polanskio sprendimą, kad lenkai filme kalba ... angliškai (juos vaidina amerikiečių ir britų aktoriai), nors žiaurieji naciai bendrauja vokiškai, o išgelbėtojai rusai - rusiškai.

Avatar Stepokas Strolia / omni.lt
Vertinimas: Ekspertai: geras [60%]

Ganėtinai ginčytinas kūrinys apie Varšuvos getą, apie žydų pianistą individualistą (puikus Adrienas Brody), visų velnių pykčiui išsislapsčiusį iki pačios karo pabaigos. Geriausios dramatiškos scenos – prieš pabaigą, bet jų tenka ir gerokai palaukti.

Jūsų komentaras
Reklama