Bado žaidynės / The Hunger Games

Kritikų sulčiaspaudė 70 %
(geras=60% ir daugiau)
 
 
Žiūrovų sulčiaspaudė 83 %
Premjera: Kovo 21, 2012
Premjera Lietuvoje: Balandžio 6, 2012
Kino platintojas: -
Indeksas: T
Trukmė: - min.
Žanras: Veiksmas, Drama, Trileris, Mokslinė fantastika
Šalis: USA
Režisavo: Gary Ross
Vaidina: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Woody HarrelsonVisas aktorių sąrašas
Siužetas

2011 m. gruodį atliktoje kino ekspertų apklausoje apie laukiamiausią būsimųjų metų filmą faktiškai be konkurencijos nugalėjo „Oskarui“ nominuoto režisieriaus Gary Rosso poapokaliptinis nuotykių ir išlikimo trileris, kuriam prognozuojama svaiginanti „Hario Poterio“ ir „Saulėlydžio“ šlovė. Rašytojos Suzanne Collins knygos sulaukia daug skaitytojų meilės ir dėmesio. Nepaprasto populiarumo romanas išverstas į 32 kalbas, tarp jų ir į lietuvių. Mūsų šalyje tik dvejus metus reklamuojama amerikiečių autorė kol kas atsilieka nuo J. K. Rowling ir Stephenie Meyer, sukėlusių tikrą euforiją, tačiau susižavėjimo kupinų atsiliepimų daugėja beveik kasdien. Įdomiausia, kad sklandantys komentarai artimi „Saulėlydžio“ liaupsėms: nereali ir įtraukianti knyga, kuri keičia gyvenimą.

Pats laikas įsidėmėti naujos herojės vardą – Keitnė Everdin. Ją vaidinti atrinkta simpatiška ir plastiška Jennifer Lawrence pradeda nuo aukštesnio lygmens negu milijonierė Kristen Stewart. „Sandanso“ nepriklausomo kino festivalyje įvertintas jos pasirodymas dramoje „Vinterio kaulai“ buvo nominuotas „Oskarui“, vėliau žaibiškai išgarsėjusi mergina padarė gerą apšilimą fantastiniame trileryje „Iksmenai: pirma klasė“.

Ar jos partneriams pavyks pasiekti Roberto Pattissono ir Tayloro Lautnerio populiarumą? Joshas Hutchersonas pelnė nemažai simpatijų Lietuvoje nuotykių filmais „Kelionė į Žemės centrą“ ir „Kelionė į paslaptingąją salą“, bet Liamas Hemsworthas yra nežinomas tamsus arkliukas, nors jo talentą ir gebėjimus įvertinę prodiuseriai jau ruošia vaikiną bent 4 filmams.

Vis dėlto pagrindinis „Bado žaidynių“ privalumas – gerokai platesnė auditorija, kurią sutelkė knygų trilogija ir įvairiausi TV realybės šou. Tai reiškia, kad aštrios įtampos pramoginiu epu domėsis ne vien tik paauglės mergaitės. Režisierius pasistengė išplėsti amžiaus cenzo ribas brutaliais ir žiauriais intarpais, ginklų įvairove, sudėtinga kautynių choreografija ir mirties pavojaus nuojauta. Kaip ir reikėjo tikėtis, pirmoji filmo žiūrovė Suzanne Collins parašė pagyrimų kupiną recenziją. Pasitikintys savimi prodiuseriai teigia, kad pavasarį „Bado žaidynes“ stebės visas pasaulis. Bet tik bilietus perkantys žiūrovai nuspręs, ar artimiausioje ateityje repertuaruose išvysime tęsinius „Pavojinga meilė“ ir „Liepsnojantis įtūžis“.

Nusikelkite į ateitį kur sostinė iš kiekvienos apygardos išrenka po vieną vaikiną ir merginą kautis iki mirties,o jų kovos rodomos per televiziją visame pasaulyje, Katnė Everdin pasisiūlo savanore dėl savo sesers,naujausioms žaidynėms.

Tai įdomu

Pagal Suzanne Collins bestselerį "Bado žaidynės" ("The Hunger Games").

Fotogalerija

Komentarai ir vertinimai
Komentarų: 162 (geras=60% ir daugiau)
Žiūrovai vertina 83 %
0
Avatar Ele (2016-03-18 16:58:12)
Vertinimas: geras [100%]

Gerb. Giedriau, jeigu neturite fantazijos tai kam iš vis žiūrit fantastinius filmus. Skonis visų skirtingas. O filmas tikrai geras, puiki knygos ekranizacija, net nebūtina skaityti, viskas yra filme ir susukta labai gerai.

0
Avatar deividas (2015-11-29 16:29:59)
Vertinimas: geras [100%]

geras

0
Avatar giedrius (2015-11-24 01:09:55)
Vertinimas: graužtukas [10%]

gerb. Rusne, kiek jums metuku (nors ir netinka klausti, bet vis tik)? jei esat paaugle ar bent iki 18 m., tuomet yra vilties, kad dar isaugsit ir nebenesiosit roziniu akiniu. sitas filmas yra vienas absurdiskiausiu kiek esu mates. vien filmo pavadinimas yra absurdiskas. o tai, kad paaugliai eina kautis iki mirties kaip i kokia vasaros stovykla, yra jau net nebejuokingai absurdiska. ir nesvarbu, kad filmas "pastatytas" pagal knyga - gal ta knyga ir nieko, neskaiciau, bet filmas... na o jei jau esat suaugusi ir sakot, kad sis filmas puikus, tuomet man jusu gaila.

0
Rusnė Pakalniškytė (2015-11-23 09:44:55)
Vertinimas: geras [100%]

baba sako kad aktorė netinkama.ji turbut nežino kad jennifer lawrence[ta aktorė] yra turtingiausia aktorė.:D kamile sako kad sudas.bet manau jog jos galvelė per tusčia suprasti filmo esme :D o tautukas sako kad aktoriai is vis nesusipratimas.kaip gala kad sitie 'blogieji,, aktoriai po sito filmo isgarsejo. :D
p.s nepatiko filmas? tai patylėkit atrodysit protingesni

p.s filmas labai geras 10 iš 10

0
Avatar Ema (2015-01-06 15:19:40)
Vertinimas: geras [100%]

Filmas labai geras, idomus. Perskaiciau sia knyga. Aktoriai nuostaus.

Visi komentarai
Kritikai vertina 70 %
Avatar Gediminas Jankauskas
Vertinimas: Ekspertai: geras [70%]

Jei norite sužinoti, kaip, anot rašytojos Suzanne Collins, ateityje atrodys šalis, kuri kažkada vadinosi Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, pasižiūrėkite fantastinį veiksmo trilerį „Bado žaidynės“.

Avatar Marijus Kulvietis
Vertinimas: Ekspertai: geras [70%]

Pats filmas tapo didingu reginiu ir, nežiūrint jo ilgos trukmės, susivalgo lengvai. Ką „Bado žaidynės“ duoda jaunimui - aišku. Reginį, meilę, jaunystę, jausmus.

Jūsų komentaras
Susijusios naujienos
Reklama