Prieš saulėlydį / Before Sunset

Kritikų sulčiaspaudė 90 %
(geras=60% ir daugiau)
 
 
Žiūrovų sulčiaspaudė 95 %
Premjera: Vasario 10, 2004
Premjera Lietuvoje: Birželio 2, 2004
Kino platintojas: -
Indeksas: N16
Trukmė: 77 min.
Žanras: Drama, Komedija, Romantinis
Šalis: USA
Režisavo: Richard Linklater
Vaidina: Ethan Hawke, Julie Delpy, Vernon Dobtcheff, Louise Lemoine Torres, Rodolphe PaulyVisas aktorių sąrašas
Siužetas

Prieš devynis metus amerikietis Džesis ir prancūzė Selina netikėtai susitiko traukinyje ir praleido nepamirštamai romantišką naktį Austrijos sostinėje Vienoje. Tą kartą jie išsiskyrė ir sutarė susitikti po metų toje pačioje vietoje.

Nei vienas iš jų nesilaikė duoto žodžio, bet visagalis likimas taip pat netikėtai dar kartą suveda jaunąjį rašytoją ir aktorę. Blogiausias dalykas, kad tam jie turi tik 90 minučių. Būtent tiek laiko lieka iki Džesiui suplanuoto skrydžio į Ameriką.

Tai įdomu

Filmo veiksmas vystosi realiame laike ir primena savotišką teatro pjesę, kurios scena yra Prancūzijos sostinės gatvės.

Abu pagrindinių vaidmenų atlikėjai ir režisierius yra labai geri draugai. Ruošdamiesi filmavimui, jie pastoviai susirašinėjo elektroniniu paštu, derino dialogus, dalijosi scenarijaus idėjomis ir aptarinėjo galimą maršrutą pasivaikščiojimui Paryžiuje. Tad viskas buvo kruopščiai suplanuota iš anksto, o aktoriai neturėjo jokios teisės improvizuoti.

1995-ųjų romantinė drama "Prieš saulėtekį" buvo apdovanota Berlyno kino festivalio "Sidabriniu lokiu" (antroji vieta). "Prieš saulėlydį" dalyvavo 2004-ųjų Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje, bet jokio prizo negavo, nors po pirmojo seanso spaudos atstovams prasidėjusi plojimų audra dar apie 3 minutes tęsėsi spaudos konferencijų salėje, kurioje susirinkę žurnalistai kūrybinę grupę sveikino šūksniais "Bravo".

Fotogalerija

Prieš saulėlydį (2004)

Komentarai ir vertinimai
Komentarų: 21 (geras=60% ir daugiau)
Žiūrovai vertina 95 %
0
Avatar Viktorija (2014-07-25 23:01:25)
Vertinimas: graužtukas [50%]

Keistas, nuobodus, Paryžiaus vaizdus mačiau, bet tikrosios dvasios nepajutau.

0
Avatar Snobas (2012-05-06 22:58:49)
Vertinimas: geras [100%]

Absoliučiai tobula. Vienas geriausių mano matytų filmų. Tiesa, aš kiek netradicinas žiūrovas, vertinantis kiek brandesnį filmą (holivudinių romantinių komendijų paprastai net nežiūriu) tad man šis filmas buvo tikra atgaiva sielai. Rekomenduočiau kiekvienam TIKRAM SNOBUI. Paugliai mėgstantys Twilight ar šaudo gaudo net negaiškit laiko:)

0
Rolandas Stuogis (2011-02-18 22:17:45)
Vertinimas: geras [100%]

Filmas puikus, patiko...bet pries sia ziurint pazekit pirma dali "Before Sunrise"...kad suprastumete filmo eiga:)

+1
Avatar Gedas (2010-08-21 00:20:28)
Vertinimas: geras [100%]

Kiekvienas turi savo nuomone.
Siela - sis filmas tikrai neskirtas "paaugliams" ar whatever, jie ir nenorejo kazka tokio parodyti, nebuvo effectu, nebuvo daug garsiu aktoriu, esme paprastume. Viso filmo esme dialogas ji suprasi ar ne priklauso nuo to kaip tu ziuri FILMA. Sis filmas asmeniskai stovi pas mane nr. 1, ir tikrai nebuvau mates kazko panasaus, tokie filmai kaip sis tikrai liaudiskai tariant "istasko" labiau uz visus tuos veiksmo, visa filma tvyrojo nenutrukstama itampa, sirdis kauke kaip patrakus, na nezinau tokio filmo nesuprast reikia but atsiprasant "aklu", jame atskleidziama viskas, jausmai, nuomones, isgyvenimai, pasaulio supratimas ir visa kita.... Tokie filmai turetu daugka atvest i prota, prancuzaite tikrai nuostabi, netiek isvaizda kiek savo charakteriu, rasytojas taip pat, labiausiai patiko, tai, kad viskas atkreipiama i smulkmenas, ko tikrai niekur nebuvau mates... Kas nepaziurejo ? - ziurekit, tikrai nepasigailesit, bet pries tai pagalvokit ar esat Kinomanai, nes eiliniam zmogui sis filmas gali buti ir nesusipratimas. Sekmes!

0
Avatar djnamelis (2010-08-03 07:46:38)
Vertinimas: geras [100%]

Neįtikėtinas filmas. Patiko, kad nebuvo banalių nesamonių. Buvo tik dialogas ir vaidyba :)

Visi komentarai
Kritikai vertina 90 %
Avatar Edvinas Pukšta / Obuolys.lt
Vertinimas: Ekspertai: geras [90%]

Žiūrint šį filmą net nekyla noras žvalgytis į laikrodį. Jis prabėga ypač greitai ir baigiasi kiek netikėtai. Tą akimirką norisi tik vieno - kad ši neįprastai romantiška istorija dar tęstųsi. Filme nėra jokių specialiųjų efektų, šaudymų ir gaudymų, tad jį būtų sunku rekomenduoti komercinio kino gerbėjams. Tačiau kitokį kiną dievinantys žiūrovai bus patenkinti puikiais dialogais, gera vaidyba ir neatpasakojama atmosfera. Tai vienas iš geriausių 2004-ųjų Berlyno kino festivalio filmų.

Jūsų komentaras

Pasaulio premjeros

Reklama