Nepaprastas Žmogus Voras / The Amazing Spider-Man

Kritikų sulčiaspaudė 73 %
(geras=60% ir daugiau)
 
 
Žiūrovų sulčiaspaudė 74 %
Premjera: Birželio 30, 2012
Premjera Lietuvoje: Liepos 13, 2012
Kino platintojas: -
Indeksas: T
Trukmė: - min.
Žanras: Veiksmas, Nuotykiai, Trileris
Šalis: USA
Režisavo: Marc Webb
Vaidina: Emma Stone, Andrew Garfield, Rhys Ifans, Chris Zylka, Martin SheenVisas aktorių sąrašas
Siužetas

Sėkmingiausias ir artimiausias lietuviškam skoniui amerikietiškas komiksas atgimsta su naujomis jėgomis. Žmogui-vorui ištikimą auditoriją Lietuvoje nuo 23,8 tūkst. iki 36,7 tūkst. žiūrovų per 5 metus užkėlusi trilogija buvo trumpam prigesusi 2007 metais, kai studija "Sony" neišdavė palaiminimo ketvirtai serijai pagal režisieriaus Samo Raimi interpretacijas.

"Marvel" komiksų herojų kultinio autoriaus Stano Lee vadovaujami prodiuseriai įtikino studijos vadus sukonstruoti Žmogaus-voro pasaulį iš naujų detalių: su kitais aktoriais, radikalesniais priešais, ambicingais iššūkiais, klampesnėmis užduotimis, neatskleistomis paslaptimis ir, žinoma, "Epic Red" kamerų sistema nufilmuotomis 3D atrakcijomis.

Svarbiausias skirtumas: šioje versijoje Žmogus-voras naudojasi apribotu voratinklio kiekiu ir gali išleisti siūlus tik su dirbtiniu mechanizmu.

Mokyklos atsiskyrėliui ir keistuoliui Piteriui Parkeriui (aktorius Andrew Garfieldas) knieti išsiaiškinti savo paslaptingąją praeitį. Jis užaugo dėdės Beno (aktorius Martinas Sheenas) ir tetos Mei (aktorė Sally Field) šeimoje, ramiai kenčia bendramokslių patyčias ir kantriai kaupia naujas žinias apie šeimos veiklą. Drovus vaikinas tik patyliukais puoselėja svajonę pasikviesti į pasimatymą simpatingą merginą Gven Steisi (aktorė Emma Stone). Bet dar labiau jį sudomina namuose atsitiktinai pastebėto tėčio lagamino turinys.

Piteris nujaučia, kad lagamine sukaupti daiktai ir dokumentai padės įminti paslaptį: kodėl vieną dieną prieš 13 metų iš namų išėję tėvai Ričardas (aktorius Campbellas Scottas) ir Merė (aktorė Embeth Davidtz) niekuomet negrįžo ir dingo be žinios. Surinkti įkalčiai atveda vaikiną į kompanijos "Oscorp" laboratoriją, kurioje prie mįslingo eksperimento darbuojasi buvęs mokslininko tėčio partneris Kurtas Konorsas (aktorius Rhysas Ifansas, "Noting Hilas", "Haris Poteris ir mirties relikvijos", "Elžbieta: aukso amžius"). Jis nuoširdžiai išsipasakoja, kad kartu planavo medicininį projektą, galėjusį pakeisti milijono žmonių likimus.

Laboratorijoje Piteris vėl sutinka moksliniams tyrimams atsidavusią, protingą, charizmatišką ir užsispyrusią Gven, kuri jaučia stiprų Niujorko policijos vado tėčio Džordžo Steisio (aktorius Denisas Leary) užnugarį ir besąlygiškai pasitiki savo mokytoju Kurtu Konorsu. Jis pats ryžtasi išmėginti organizmo regeneracijos bandymą, bet padaro lemtingą klaidą. Padėti kitiems ir sau geranoriškai siekęs profesorius transformuojasi į milžinišką monstrą Driežą (aktorius Rhysas Ifansas su judesių fiksavimo technologija), kuris įsigudrina siautėti Niujorke ir kelti rimtą grėsmę žmonėms.

Sustabdyti beprotį gali tik antžemiškas galias kontroliuojantis didvyris. Prie Driežo užgimimo intelektualiais patarimais neakivaizdžiai prisidėjusiam Piteriui belieka išpildyti tėčio valią ir užsivilkti raudonai juodą Žmogaus-voro kostiumą. Nauja asmenybė jį pavers ne tik viltį nešančiu herojumi, bet policijos pareigūnų medžiojamu nusikaltėliu.

Ar esi pasiruošęs vaidinti Dievą, Piteri Parkeri? Su galinga jėga ateina ir didelė atsakomybė.

Fotogalerija

Komentarai ir vertinimai
Komentarų: 101 (geras=60% ir daugiau)
Žiūrovai vertina 74 %
0
Avatar egidijus (2013-06-25 22:19:53)
Vertinimas: geras [90%]

Superinis filmas nepaliginsi pries senasias spidermano dalis.tik va venomas galetu dar but

0
Avatar Ramūnas (2013-01-22 11:31:17)
Vertinimas: geras [100%]

geras filmas

0
Vytautas Mik (2012-11-17 12:27:32)
Vertinimas: geras [80%]

Praėjus vos 10 metų po pirmosios žmogaus-voro ekranizacijos, šio herojaus nuotykiai pristatomi iš naujo, su kiek kitokia istorija ir naujais aktoriais. Išties keista, kad naujas atkeliavo taip anksti, nes Raimio režisuota trilogija laikoma viena geriausių komiksų ekranizacijų, tačiau priežastis ko gero yra paprasta šių dienų Holivude – pinigai.
Kad ir kaip bebūtų filmas gavosi tikrai geras. Pirmiausia aišku skiriasi aktoriai. Ir čia jau filmas pranašesnis už pirmąjį, nes bent jau pagrindinis aktorius reiškia kur kas daugiau emocijų ir yra geresnis nei jo pirmtakas, kuris nelabai pasižymi talentu.
Pats siužetas, nors jau ir matytas, žinoma kas nutiks pagrindiniam herojui, tačiau žiūrisi tikrai gerai. Sugeba įtraukti, nėra nuobodu. Būtent Parkerio mokslinė pusė parodoma, jo žinios, pačio sukonstruota šaudymo technika. Dėl to filmas yra pranašesnis už 2002 metų.
Jau iš trailerių matėsi, Nolano Betmeno padaryta įtaka – tamsus, realistiškas filmas, skatinantis mąstyti ir rimtai žiūrėti į herojų. Ir žinoma, tokiuose vasaros hituose daug dėmesio skiriama vizualinei/ techninei pusei, o čia ji išties žavėjo, nes bent jau paskutinis Parkerio skrydis link Oscorp bokšto akims buvo malonumas.

0
Avatar Ramūnas (2012-11-10 10:02:06)
Vertinimas: geras [100%]

Labai puikus filmas geri spec. efektai ir 3D

0
Avatar Domas (2012-10-28 22:29:11)
Vertinimas: graužtukas [10%]

Nepatiko. Nesivarginsiu net pasakot jo trūkumų, nes visas šis filmas totalus m*šlas.

Visi komentarai
Kritikai vertina 73 %
Avatar Karolis Račas / http://buvaukine.wordpress.com
Vertinimas: Ekspertai: geras [90%]

„Nepaprastas žmogus voras“ – tai neįtikėtinai puiki visiškai naujos trilogijos pradžia, kurią pateikia kiekvienam komiksų ar kino mylėtojui režisierius Marcas Webbas. Stulbinančių efektų, puikiai parašyto scenarijaus, nuostabios vaidybos bei kerinčio 3D dėka filmas išsiskiria nuo kitų Marvel komiksų ekranizacijų savo niūresne atmosfera, orientuota ties realistiškumo efektu, kuris tapo populiarus fantastiniuose filmuose po naujos trilogijos apie Betmeną pasirodymo.

Avatar Marijus Kulvietis
Vertinimas: Ekspertai: geras [70%]

Spalvos, tikrovė balansuojanti tarp komikso ir realaus gyvenimo erdvės-viskas verčia žavėtis tobulia modernia kinematografija ir Marvel studijos techninėmis galimybėmis. Trūksta „nedaug“- originalių siužetų.

Avatar Gediminas Jankauskas
Vertinimas: Ekspertai: geras [60%]

Naujausias filmas apie Žmogų Vorą tikrai nenustebins nieko. To, regis, autoriai nė neplanuoja. Jų tikslas kur kas paprastesnis – pritaikyti erdvinio kino technologijas paauglių pamėgtam nuotykių reginiui ir toliau eksploatuoti gerai išreklamuotą bei didelei gerbėjų armijai visame pasaulyje mielą komercinį produktą.

Jūsų komentaras
Susijusios naujienos
Reklama