Pragaro vaikis / Hellboy

Kritikų sulčiaspaudė 48 %
(geras=60% ir daugiau)
 
 
Žiūrovų sulčiaspaudė 98 %
Premjera: Kovo 30, 2004
Premjera Lietuvoje: Rugpjūčio 27, 2004
Kino platintojas: -
Indeksas: N7
Trukmė: 122 min.
Žanras: Mokslinė fantastika, Komedija, Nuotykiai, Veiksmas, Siaubo
Šalis: USA
Režisavo: Guillermo del Toro
Vaidina: Ron Perlman, John Hurt, Selma Blair, Rupert Evans, Karel RodenVisas aktorių sąrašas
Siužetas

1944-siais Hitlerio vadovaujamų nacių ir burtininko Grigorijaus Rasputino vykdyto mistinio eksperimento pasekoje gimsta raudonas padarėlis su mažais rageliais ir uodegyte. Tačiau procesą nutraukia netikėtai įsiveržę JAV kareiviai, kurie priglaudžia ir užaugina keistos išvaizdos naujagimį.

Po daugelio metų jis pradeda demonstruoti savo jėgą ir kitus sugebėjimus, bet daro visa tai tik gerais tikslais, nors naciai buvo sukūrę kiek kitokį planą.

Kai ginkluoti nacių smogikai įsiveržia į muziejų ir išlaisvina pasibjaurėtinos išvaizdos monstrą, tai Žemės gyventojai atsiduria mirtiname pavojuje. Jį numalšinti sugebės tik atsparus ugniai gerasis Pragaro vaikis, kuris atrodo nenugalimas, bet turi savo silpnybių.

Taip pat žiūrėkite:

"Pragaro vaikis: Aukso armija" (2008).

Klaidos

Pragaro vaikiui kumščiu trenkus Kronenui į kaukę, įlinkimas po kairiąja akimi tai atsiranda tai išnyksta.

Pragaro vaikis tu ypatingą akmeninę dešiniąją ranką, tačiau scenoje požeminiame tunelyje, vienu metu ta ranka - kairioji, o dešiniojoje jis laiko ginklą.

Agentui Majeriui kalbantis su profesoriumi, jis dėvi paprastus civilius rūbus. Tačiau ką tik, ir scenoje vėliau jis dėvi juodą kostiumą.

Kai mirusi Liza mirusi guli ant altoriaus, jos galva vis keičia padėtį.

Pragaro vaikis prieš kovą su Samaeliu muziejuje savo ginklą užtaiso keturiomis kulkomis, tačiau iššauna šešis kartus.

Pragaro vaikis gindamas agentą Majerį, ranka nubloškia į juos skriejantį džipą ir numuša automobiliui priekinį bamperį. Kitame kadre rodomas nukritęs džipas su sveikutėliu priekiniu bamperiu.

Lizos ir Majerio pasimatyme, jam nuėjus atnešti kavos, Liza išsitraukia video kamerą. Kitame karde, Majeriui sugrįžus prie stalo, Liza iš naujo išsitraukia video kamerą.

Filmo pabaigoje Pragaro vaikį pačiumpa paskutinis monstras, ir trankydamas jį į lempas koridoriumi nusitempia. Nugalėjęs monstrą Pragaro vaikis grįžta tuo pačiu koridoriumi, tačiau jame visos lempos vėl sveikos.

Paranormalių tyrimų agentūros moto, lotynų kalba užrašytas aplink stalą yra parašytas neteisingai. Šūkyje, reiškiančiame "Šviesos nebuvime gimsta tamsa" yra dvi gramatinės klaidos.

Pragaro vaikiui kaunantis su Samaeliu, šis perrėžia jam nosį. Tačiau vėliau šio įbrėžimo nebėra.

Laboratorijoje, kurioje buvo nužudytas profesorius Brumas, nusikaltimo pėdsakai pažymėti skaičiais. Tačiau jai pažiūrėsite atidžiau, skirtingi įkalčiai, pažymėti numeriais 9 ir 10 pasikartoja net keletą kartų.

Pragaro vaikio draugas Abe, pasako, kad gavo tokį vardą, nes gimė tą pačią dieną, kai mirė Abraomas Lincolnas, t.y. 1965-tų balandžio 14-tąją. Tačiau A.Lincolnas buvo pašautas 14-tą, o mirė 15-tą balandžio.

Fotogalerija

Komentarai ir vertinimai
Komentarų: 10 (geras=60% ir daugiau)
Žiūrovai vertina 98 %
0
Vitalijus Burokas (2011-12-21 11:51:12)
Vertinimas: geras [100%]

"Pragaro vaikis" yra vienas iš geresnių filmų ir puikiai jį galima liginti su tokiais filmais kaip "Iksmenai" ar panašiais, kad ir nors ką sakytų kritikai.

0
Avatar Donas (2010-04-06 12:10:19)
Vertinimas: geras [90%]

Su kritikais čia kažkas tikrai negerai.
Šis filmas - viena geriausių komiksų adaptacijų, kokią kada teko matyti. Neeiliniai veikėjai, įdomus stilius (pagyrimai Guillermo del Toro ) įdomi istorija (gal kiek perdaug prifantastintas), gera vaidyba (pagyrimai Ron'ui Perlman'ui), šiektiek romantikos ir daug veiksmo. Man patiko.

0
Avatar danila (2009-12-04 16:48:47)
Vertinimas: geras [100%]

visai neblokas

0
Avatar Halo (2009-11-06 02:26:54)
Vertinimas: geras [100%]

100 balu!!! tikrai verta paziureti:] truputis veiksmo fantazijos juoko ir gaunas geras filmas:]

0
Avatar kazkas (2008-08-29 10:01:01)

jo pritariu donatui kritikai yra lopai!!

Visi komentarai
Kritikai vertina 48 %
Avatar "K"
Vertinimas: Ekspertai: graužtukas [40%]

Mažas raudonas kūdikėlis su ragiukais ir uodegyte, gimęs nevykusio siaubingo eksperimento metu, užauga dideliu geraširdžiu monstru ir kartu su gausia, bet neįspūdinga specialiųjų efektų komanda gelbėja pasaulį ir Tave. Tiksliau, jau išgelbėjo, tai ką čia ir žiūrėti.

Avatar Edvinas Pukšta / Obuolys.lt
Vertinimas: Ekspertai: graužtukas [40%]

Amerikoje stipriai pervertinto filmo pliusai - tai originalus pagrindinis herojus, kurį vaidinti labai stengiasi aktorius Ronas Perlmanas, ir keli epizodiškai pasirodantys juokingi personažai, kuriuos įgarsina pats režisierius Guillermo del Toro. Kino teatre dar pamatysite daugybę specialiais efektais perkrautų, originalumu nepasižyminčių (pvz. siaubingas monstras nevykusiai pasiskolintas iš "Svetimo") ir nuobodumu dvelkiančių veiksmo scenų, kurios paliks neišdildomą įspūdį tik vaikams ir užkietėjusiems fantastinių filmų žanro gerbėjams.

Avatar Rolandas Maskoliūnas / "Ekstra"
Vertinimas: Ekspertai: graužtukas [50%]

Šioje juostoje svarbiausia - personažai, o ne naivus, tipiškas (kaip paprastai būna komiksuose) siužetas ar jau nusibodę vaizdo efektai ir standartiniai režisieriaus gąsdinimo triukai. Bent kokia paguoda.

Avatar Renata Šutovaitė / "TV Antena"
Vertinimas: Ekspertai: geras [60%]

Kaip tokio žanro atstovas, "Pragaro vaikis" yra smagus aukštos kokybės skiedalas.

Avatar Aivaras Dočkus / "Klaipėda"
Vertinimas: Ekspertai: geras [60%]

„Pragaro vaikis“ – iš sėkmingesnių komiksų adaptacijų, nors efektų čia 99 procentai. O siužeto vingiams paliktas vos vienas procentas. Nepaisant to, juosta sumaniai kadras po kadro prikausto prie ekrano tuos, kuriems patinka teisingai efektingas kinas.

Avatar Nijolė Andrijauskienė / "Laisvalaikis"
Vertinimas: Ekspertai: graužtukas [40%]

Veiksmo komiksas su įspūdingais vaizdo efektais, grandiozinėmis dekoracijomis ir beprotiška veikėjų kolekcija. Prasmės nerasta, bet režisieriui jos visai ir nereikia. Nėra kur kišti, tą prasmę.

Jūsų komentaras
Susijusios naujienos