Leonardo DiCaprio

Gimimo data: 1974-11-11
Gimimo vieta: Hollywood, California, USA
Tikras vardas: Leonardo Wilhelm DiCaprio
Biografija

Leonardo Wilhelm DiCaprio gimė 1974 m. lapkričio 11 d. Los Andžele, JAV. Jo tėvai, Džordžas ir Irmalin DiCaprio, vardą sūnui išrinko povestuvinės kelionės metu Italijoje: mama, besižavėdama Leonardo Da Vinčio kūriniu, įsčiose pajuto lengvą dar negimusio kūdikėlio spyrį. Džordždas DiCaprio, Leonardo tėvas, buvo gerai žinoma figūra Los Andželo hipių rateliuose ir aktyviai dalyvavo alternatyviojoje komikų scenoje, kuri šeštajame dešimtmetyje klestėjo Kalifornijoje. Rašytojas Charles Bokowskis, poetas Alanas Ginsbergas ir legendinis LSD guru Timothy Leary buvo šeimos draugai.
Netrukus po Leonardo gimimo tėvai, nors kartu gyvenę jau 15 metų, išsiskyrė. Laimei, jie liko draugais ir dažnai visi kartu vykdavo į bendras išvykas. Dar mokydamasi vidurinėje mokykloje mažasis DiCaprio juto trauką scenos menams – jis kruopščiai lankydavo vasaros vaidybos kursus. Nuo pat ankstyvos jaunystės įsitraukęs į alternatyvaus meno pasaulį, Leonardo suvokė, kad kūrybingumas yra vienas svarbiausių dalykų gyvenime. Jau nuo tada jis pradėjo galvoti apie aktoriaus kelią. 1988 m., būdamas 14-kos, DiCaprio pradėjo vaikščioti po aktorių atrankas ir netrukus sulaukė daugybės pasiūlymų filmuotis reklamose ir edukaciniuose filmuose. Tokiu būdu jis laipsniškai pradėjo kilti aktoriaus karjeros laiptais – nuo reklamų ir televizijos serialų iki pirmojo pilnametražio meninio filmo. Pirmoji didesnė sėkmė Leonardo Dicaprio aplankė, kai jam sukako 18-a: tuomet jis gavo pagrindinį vaidmenį filme „This Boy‘s Life“, kuriame vaidino šalia Roberto DeNiro ir Ellen Barkin. Po šio filmo labai greitai buvo pastebėtas DiCaprio talentas ir nuo šiol jam pradėjo itin sektis. 1993 m. švedų režisierius Lasse Hallstrom pakvietė Leonardo protiškai atsilikusio berniuko vaidmeniui filme „What‘s Eating Gilbert Grape“, kuriame jis vaidino šalia Johnny Deppo. DiCaprio puikiai atliko savo vaidmenį ir, būdamas vos 19-os, už jį pelnė savo pirmąją „Oskaro“ nominaciją už geriausią antraplanį vaidmenį. Garsi rašytoja Erin Culley apie jį sakė: „Jis labai protingai ir giliai dirba su medžiaga. Jo personažai kupini jausmo ir labai skirtingi“, o Meryl Streep susižavėjusi ne kartą jį vadino „nuostabiu mažuoju genijumi“.
Aplankius šlovei, Leonardo Dicaprio atsirado galimybė ne medžioti vaidmenis, o pačiam rinktis filmus, kuriuose norėtų vaidinti. Kaip vieną išraiškingiausių jo pasirinkimų, biografai mini apsisprendimą filmuotis mažo biudžeto filme šalia Sharon Stone „The Quick and the Dead“ atmetus Robino vaidmenį filme „Betmenas amžinai“. Šis pasirinkimas atsipindi ir šiandienines Leonardo nuostatas – rinktis filmus pagal jų turinį, o ne planuojamą finansinę sėkmę. Dar po poros sėkmingų filmų („Romeo ir Džiuljeta“, „Marvino kambarys“), Leonardo sulaukė Džeimso Kamerono pasiūlymo filmuotis didžiausiame visų laikų filme „Titanikas“. Iš pradžių jaunasis DiCaprio abejojo – tai buvo ne tas filmas, kuris jį domintų menine prasme. Kaip tik dėl tokių jo abejonių, filmo režisierius Kameronas įvedė svarbių pakeitimų scenarijuje ir buvo itin reiklus viso filmavimo metu. Rezultate „Titanikas“, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Leonardo DiCaprio ir Kate Winslet, tapo vienu geriausių ir pelningiausų praėjusio amžiaus filmų. Filmas pelnė net 11 „Oskaro“ apdovanojimų, o DiCaprio uždirbo 12 milijonų dolerių. Nepaisant tokios filmo sėkmės, Leonardo neatvyko į „Oskarų“ teikimo ceremoniją. Džeimsui Kameronui tą dieną jis tiesiog paliko žinutę, kad tas renginys jo nedomina. Netrukus bulvarinėje spaudoje pasirodė žinutės apie nuolatinius vakarėlius, kuriuose aktyviai dalyvauja DiCaprio, jo pasileidusį elgesį ir nuolat keičiamas merginas. Vis dėlto, tuo greitos šlovės ir didžiulių pinigų laikotarpiu Leonardo susitikinėjo vos su 3 moterimis. Kristen Zang, Vanessa Hayden, Gisele Bundchen – visos modeliai ir visos karštai mylėtos Leonardo DiCaprio moterys.
Po „Titaniko“ DiCaprio dar nusifilmavo keliuose sėkminguose filmuose („Žmogus su geležine kauke“, „Įžymybė“, „Paplūdimys“ ir kt.), o 2001 m. prisijungė prie savo mylimiausio režisieriaus Martino Scorsese projekto „Niujorko gaujos“ apie Amerikos gimimą, jos spalvingos istorijos pradžią. Tais pačiais metais DiCaprio nusifilmavimo ir labai gerai įvertintame Steveno Spielbergo filme „Pagauk, jei gali“. Laisvu nuo filmavimo laiku Leonardo DiCaprio randa laiko ir labdaringiems projektams. Užaugęs neturtingoje rytinėje Los Andželo dalyje, jis noriai remiai ir padeda tai bendruomenei, kurioje užaugo. 1998m. jis Los Feliz bibliotekai, pastatytai jo vaikystės namo vietoje, padovanojo daugybę kompiuterių ir bibliotekai reikalingos įrangos. 2003 m. pabaigoje Leonardo DiCaprio baigė filmuotis naujausiame Martino Scorses filme „Aviatorius“. Filmas, pelnęs daugybes tarptautinių apdovanojimų ir nominuotas net 11-oje „Oskaro“ kategorijų, pasakoja apie Hovardą Hjudžesą, vieną ryškiausių XX-o amžiaus Amerikos figūrų - įtakingą novatorių, apsukrų pramonininką, žavingą kino prodiuserį ir aistringą aviatorių. Leonardo DiCaprio vaidina jaunąjį Hjudžesą, kuris, dar beveik paauglys, ryžtingai nusprendžia visą fabrikanto tėvo palikimą investuoti į filmo apie I-ąjį pasaulinį karą „Pragaro angelai“ gamybą. Mesdamas drąsų iššūkį Holivudo sistemai, jis pasirodo kaip nepriklausomas prodiuseris ir siekia sukurti visiškai naują, į nieką iki tol nepanašų filmą su tam laikui nesuvokiamai dideliu biudžetu, itin gausiomis aviacinėmis pajėgomis ir neįtikėtinais triukais. „Pragaro angelai“ vis dar šiek tiek vaikišką Hovardą Hjudžesą padaro turtuoliu ir įžymybe. Po to, kai Hjudžesas įkuria savo aviacijos kompaniją ir drąsiai pagerina kelis skridimo greičio rekordus, jis tampa garsiausiu Amerikos aviatoriumi po Čarlio Lindbergho, mistiškos ir paslaptingos aviacijos figūros. Hjudžesas pradeda galvoti apie Herkulio, didižiausio pasaulyje lėktuvos sukūrimą. Spalvinga Leonardo DiCaprio aktoriaus karjera ir labai kontrastingi per trumpą laiką sukurti vaidmenys atskleidžia jo talento jėgą ir įvairiapusiškumą. DiCaprio žino, kaip suteikti emocijų ir realumo savo personažams, kuriais sujaudina milijonus širdžių visame pasaulyje.

OBUOLYS.LT

Susijusios naujienos
Filmai, kuriuose vaidina Leonardo DiCaprio
Fotogalerija

Leonardo DiCaprio

Jūsų komentaras